Żywienie trzody chlewnej

brojlery

Stały wzrost intensywności produkcji trzody chlewnej sprawia, iż głównym celem hodowcy jest uzyskiwanie jak najlepszych wyników produkcyjnych przy możliwie jak najniższych kosztach. Warunkiem osiągnięcia tego celu jest zagwarantowanie zwierzętom racjonalnego żywienia i możliwie najlepszych warunków bytowych

Ze względu na dużą różnorodnośc ras i linii produkcyjnych Schaap-Pol Sp. z o.o. bazuje na  trzech różnych wariantach żywieniowych: Standard, Safe i HQ, które różnią się poziomem składników pokarmowych. Daje to możliwość wyboru odpowiednich produktów w zależności od specyfiki gospodarstwa, typu zwierząt i oczekiwań hodowcy.

 

Pasze dla tuczników

  • Linia STANDARD
  • Linia SAFE
  • Linia HQ
  • Linia BALANCE

Produkty linii Standard przeznaczone są do wszystkich ferm charakteryzujących się dobrą zdrowotnością oraz prawidłowymi warunkami zoohigienicznymi.

 

Doskonale sprawdza wszędzie tam, gdzie są nieprawidłowe lub nawet przeciętne warunki zoohigieniczne, lub tam, gdzie hodowcy borykają się z problemami zdrowotnymi zwierząt. Produkty należące do tej linii zawierają wyższy poziom energii oraz wyższą zawartość aminokwasów i witaminy E.

 

Przeznaczona szczególnie na fermy hodujące linie i rasy świń w typie mięsnym lub krzyżówki towarowe o bardzo dużym potencjale mięsności. Produkty należące do linii HQ charakteryzuje wysoki poziom energii oraz witaminy E.

 

Dzięki paszom należącym do linii Balance świnie mają dostęp do doskonałej jakości składników odżywczych oraz pełnego kompletu witamin i mikroelementów. Dlatego wzmacnia się odporność organizmów na wszelkiego rodzaju infekcje. A mniej chorób to lepsze przyrosty i efekty ekonomiczne.

 

 

Pasze dla prosiąt - mieszanki pełnoporcjowe

Produkujemy cztery linie pasz początkowych i wczesnych dla prosiąt.

  • Prestarter Maluch
  • Prestarter Special
  • Prestarter 1
  • Prestarter 2

Mieszanka pełnoporcjowa z wysoką zawartością strawnych aminokwasów i białka pochodzenia mlecznego. Prestarter Maluch zawiera bogaty kompleks nutribiotics, dzięki któremu zmniejszamy ryzyko wystąpienia biegunek. Odpowiednia twardość granulek stymuluje dobre pobranie tej mieszanki. Wszystkie te cechy są charakterystyczne dla pierwszej mieszanki podawanej prosiętom już od 5 dnia życia.

 

Pasza zalecana do skarmiania od 7 dnia przed do 7 dnia po odsadzeniu prosiąt od lochy. Zawartość substancji obniżających pH przewodu pokarmowego powoduje, że odsadzanie odbywa się bez kłopotów. Słodko-kwaśny smak paszy zapewnia jej wysokie pobranie. Prestarter Special można również stosować jako prestarter jednofazowy do 20 kg masy


Hodowcy odsadzający prosięta w 5-6 tygodniu życia mogą rozpocząć skarmianie mieszanki Prestarter 1 po odsadzeniu do 23 kg masy ciała prosiąt. Późne odsadzanie prosiąt w wieku 7-8 tygodniu życia pozwala zastosować tę mieszankę jako wyłączną paszę przez cały okres odchowu i rozpocząć jej podawanie od 21 dnia życia. Odpowiednio zbilansowane surowce i składniki pokarmowe zapewniają bezpieczny i spokojny odchów prosiąt.

 

Pasza rekomendowana dla prosiąt od 12 do 23 kg masy ciała. Przeznaczona jest przede wszystkim do skarmiania przez prosięta zakupione z różnych źródeł bez znanego statutu zdrowotnego oraz rodzaju żywienia. Prestarter 2 jest również stosowany przez hodowców jako tańsza alternatywa mieszanki Prestarter 1.

 

 

Preparaty mlekozastępcze z linii Koudalac

Koudalac należy do grupy preparatów mogacymi być doskonałymi zamiennikami drogich produktów pochodzenia mlecznego w mieszankach dla prosiąt. Preparaty z tej grupy są tworzone na bazie odtłuszczonego mleka i wysokiej jakości białek roślinnych. Produkty z grupy Koudalac podnoszą wartość pasz dla prosiąt poprzez wprowadzenie cennych i niezastąpionych elementów. Stosując produkty z grupy Koudalac mamy możliwość zmniejszenia kosztów paszy, co korzystnie wpływa na osiągnięcie lepszego wyniku ekonomicznego. Oferta  Koudalac obejmuje produkty z różną kombinacją białka i laktozy. Pozwala to na optymalny dobór preparatu mlekozastępczego dla każdego typu paszy dla prosiąt.

 

Produkty dla loch

Żywienie loch jest jednym z głównych czynników determinujących właściwe występowanie rui, skuteczność krycia, masę miotu oraz kondycję lochy zarówno w okresie ciąży jak i karmienia. Właściwie zbilansowana pasza dla loch karmiących gwarantuje jej wysoką mleczność, co w konsekwencji prowadzi do uzyskiwania wyrównanych miotów i lepszego startu prosiąt.
Oferta dla loch to szeroka gama produktów: premiksy farmerskie (2,5%), superkoncentraty (5%, 7,5%, 10%), koncentraty (15%, 20%) i pasze pełnoporcjowe


rzetelna firma